Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

India Monsooned Malabar AA

8.95 zł
* Waga kawy:

* Mielona / W ziarnach:

 

  

 INDIA MONSOONED MALABAR AA

 stopień palenia: średnie

 

Odmienny proces przygotowania tej kawy powoduje że posiada ona bardzo niską kwasowość i dużą cielistość. Ciekawostką w procesie przygotowania ziaren jest poddanie ich działaniu powietrza o dużej wilgotności, ciepłych deszczy monsunowych a następnie działaniu wiatrów. Jest to tzw. proces monsunowania. Dawniej kawa w długiej drodze statkiem z indii była poddana działaniu deszczy monsunowych, wiatrów co powodowało charakterystyczny smak. Obecnie podróż i jej warunki się zmieniły ale aby zachować właściwości tej kawy, poddaje się ją temu procesowi, trwającemu do kilkunastu tygodni. Kawa ma specjalne właściwości smakowe. Wielokrotne sortowanie ziaren powoduje, że otrzymujemy kawę, bardzo wysokiej jakości.

Smak: mocne body, bardzo niska kwasowość, z charakterystyczną nutką ziemistości i ostrzejszą końcówka.

 

 

Dodaj komentarz
  • Kawa zaparzona w phinie, między 12 - 18 g kawy średnio zmielonej, doza wody dripowa. wyczuwalny korzennoo - ziemisty aromat, momentami delikatnie ostry smak - tego szukałem :)

  • Kawa ta jest wyśmienita z AP przy 85C jest kwaskowata i przyjemnie owocowa a aromatem zwala z nóg, przy 90-94 jest już bardziej zdecydowana, owoce uciekają na drugi plan, na pierwszy wysuwa się czekolada i migdały, w aromacie mocniej wyczuwalne zioła. Z ekspresu nie miałem okazji próbować a z kawiarki coś chyba źle robię bo wychodzi jakaś taka nijaka :(

  • Gość - Tomasz

    Rewelacyjna kawa, pyszna jako espresso ale jak dla mnie prawdziwy jej charakter widać dopiero w Aeropressie, mocny i intensywny aromat, przyjemny lekko owocowy smak