Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Nicaragua La Bendicion Pacamara
  • Nicaragua La Bendicion Pacamara
  • Nicaragua La Bendicion Pacamara
  • Nicaragua La Bendicion Pacamara
  • Nicaragua La Bendicion Pacamara
  • Nicaragua La Bendicion Pacamara

Nicaragua La Bendicion Pacamara

17.84 zł
* Waga kawy:

* Mielona / W ziarnach:

  NICARAGUA LA BENDICION - PACAMARA SUNDRIED 

PROMOCJA !!!

 stopień palenia: jasne

 Farma La Bendicion znajduje się w regionie Jalapa, Nueva Segovia. Farma ta była jednym ze zwycięzców Cup of Excellence Nicaragua 2015 (nie przeprowadzono konkursu w 2016 roku). Kawa uprawiana jest na wysokości od 1200 - 1400 m.n.p.m., pod osłonami takich roślin jak min. laur, grusza, cyprysy, avocado, oraz niektóre rośliny cytrusowe, banany. W lasach tych znajduje się bogata fauna oraz wiele gatunków ptaków. Farma charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem ze średnią temperatura 18-22 oC. 

 Pacamara - odmiana powstała w 1958 roku na skutek skrzyżowania odmian Pacas i Maragogype. Celem było wychwycenie najlepszych cech obu tych odmian. Do uprawy wprowadzona, po wielu latach prac, w latach '80 XX wieku.  Odmiana ta charakteryzuje się kompleksowym i intensywnym aromatem, body - średnim do mocnego, czekoladowo - owocowym aromatem.

 

Pacamara La Bendicion, którą w tym momencie wypalamy jasno - jest aromatyczna i soczyście owocowa. Dosyć wyraźnie dają się wyczuć owoce cytrusowe - jednak są one delikatniejsze niż w kawach afrykańskich, oraz wyraźnie czuć brzoskwinie.

 

Informacje:

region: Jalapa, Nueva Segovia;

farma: La Bendicion;

odmiana: Pacamara;

obróbka: suszona na słońcu;

ocena ogólna: 86,25 pkt;

 

Aromat: Miękki, doskonały, elegancki, karmel, kwiaty;

Smak: Elegancki, żółte owoce, cynamon, limonka, zielone jabłko; 

 

 

 

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy